telefon 444 46 34

ARAÇ KİRALAMA FİYATLARI NEYE GÖRE DEĞİŞKENLİK GÖSTERİR?

Araç kiralama fiyatları, araba kiralamak isteyenlerin yakından takip ettiği bir konu. Birçok etkene göre değişiklik gösteren fiyatlar, müşteriler açısından büyük bir merak oluşturuyor. Kafalardaki soru işaretlerini gidermek ve konuya açıklık getirmek için yazımızda bu soruya yanıt vereceğiz.

 

1- Kiralama Süresi

 

Kiralama süresi araç kiralama fiyatları üzerinde direkt etkisi olan bir faktör. Yani kiralacağınız aracı ne kadar süre kullanacağınıza bağlı olarak fiyatlar değişkenlik gösteriyor. Örneğin; bir aracın günlük kiralama bedeli yüksek iken, haftalık veya aylık gibi periyotlarda kiralanması fiyatın düşmesine sebep oluyor. Hatta yıllık olarak uzun süreli kiralamalarda kiralama bedelleri oldukça uygun miktarlara gelebilmekte…

 

2- Aracın Markası ve Modeli

 

Araç kiralama fiyatları üzerinde en büyük değişkenlik gösteren bir başka konu da kiralanacak aracın markası ve modeli… Lüks ya da daha kaliteli, daha konforlu olan markaların ve araç modellerinin kiralama fiyatları tahmin edebileceğiniz gibi daha yüksek.  Haliyle ortalama markalar ve modellerde ise fiyat olarak daha uygun. Bu noktada ihtiyacınıza ve bütçenize göre hareket ederek, doğru tercih de bulunmakta fayda var.

 

3- Özel Günler

 

Başta bayramlar ve tatiller olmak üzere bazı özel zaman dilimlerinde araç kiralama fiyatları değişkenlik gösteriyor. Bu değişkenlik bazen olumlu yansıdığı gibi bazen de olumsuz yönde seyrediyor. Bazen tatil zamanlarında oluşan yoğun talepten faydalanmak isteyerek fiyatlarına zam yaparken, bazı firmalarda müşterilerini memnun etmek için kampanyalar düzenleyerek indirime gidiyor.

 

4- Firma Farkı ve Fiyat Karşılaştırma

 

Araba kiralarken, araç kiralama firmalarının tercihi de son derece önemli… Aynı markanın aynı model aracı firmadan firmaya değişiklik gösterebiliyor. Bu konuda hassasiyet gösteriyorsanız, kiralacağınız araç üzerinden fiyat karşılaştırması yapmanızı öneririz.

 

5- Kampanyalar

 

Uygun fiyata araç kiralamak için rent a car firmalarının düzenlemiş olduğu kampanyalar da makul ücretlerle araba kiralamanın imkanını sunuyor. Bu kampanyalardan faydalanmak için kiralık araç ihtiyacınız olduğunda firmalara göz gezdirebilirsiniz.

Telefon iletişim hattı
Whatsapp iletişim hattı
Rezervasyon
Filo Kiralama