telefon 444 46 34

ARAÇ KİRALAMA ŞİRKETLERİ YOĞUN TALEP İLE KARŞI KARŞIYA

   Araç ihtiyaçlarını giderek artması sebebiyle, araç kiralama şirketleri adına da yoğun bir talep oluşuyor. Rent a car firmaları meydana gelen bu yoğun talebi karşılamak için araç filosunu her geçen gün genişletiyor, müşterilerinin isteklerine yanıt verebilmek maksadıyla yoğun bir çaba sarf ediyor. Peki, araç kiralama şirketleri açısından yüksek talep kimlerden geliyor bir de buna bakalım.

 

1- Kiralık Araçları Tercih Eden Şirketler

 

Şirketler genellikle araç ihtiyaçlarını karşılamak için araba satın almak yerine araç kiralama yoluyla bu ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Şirketlerin satın almak yerine araç kiralamayı tercih etmesinin sebebi elbette kendileri açısından daha karlı olmaması… Kiralık araç kullanan şirketler, aracın sigortası, kaskosu, motorlu taşıtlar vergisi, arabanın yıllık bakım ücretleri gibi maddi yüklerinden kurtulmuş oluyor. Şirketlerin ceplerinden sadece yapmış oldukları anlaşmaya göre aracın aylık ya da yıllık kiralık bedeli çıkıyor.

 

2- Tatil Zamanları

 

Tatil zamanlarında vatandaşlar açısından kiralık araçlara ihtiyaç bir hayli artıyor. Vatandaşlar uçak, otobüs vs. yerine her zaman elinin altında olacağı bir araç ile seyahat etmeyi, tatil yapmayı tercih ediyor. Özellikle aileler ve çocukları olanları düşündüğümüz de arabayı ile seyahat etmeyi bir tür zorunluluk olarak da görebiliriz. Hal böyle olduğu zaman vatandaşların tatil zamanlarındaki talepleri araç kiralama şirketleri için yoğun sezonlar olarak göze çarpıyor.

 

3- İş Seyahatleri

 

Araç kiralama şirketleri açısından bir yoğunluk sebebi de iş seyahatleri… Firmaların özellikle şehir dışındaki müşterileri için yaptığı veya çoğunluğu kısa süreli zaman diliminden oluşan iş görüşmelerini gerçekleştirmek adına yapılan seyahatlerin, araç tedarikçisi olan rent a car firmaları bu süreçlerde de yoğunluk yaşıyor.

 

4- Taşımacılık

 

İş dünyasının sadece hususi olarak kullanılan binek araç talebi yok. Firmalar, ticari faaliyetlerle de araç kiralayarak ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Özellikle taşımacılık yapan veya nakliye işi yapan firmalar, ticari araç taleplerini araç kiralama şirketleri aracığıyla karşılıyor. Bu etken rent a car filolarının yoğunluk maddelerinden biri olarak göze çarpıyor.

 

 

 

 

Telefon iletişim hattı
Whatsapp iletişim hattı
Rezervasyon
Talep Formu