telefon 444 46 34

KİRALIK ARABA FİYATLARI ÜZERİNDE SÜRELERİN ETKİSİ

Konu kiralık araba olunca birkaç soru merak konusu oluyor. Bunların en başında ise kiralık araba fiyatları ve hangi kriterlere göre ücretlerinin değişiklik gösterdiği soruları geliyor. Kiralık araba ücretleri belirleyen en büyük faktörlerin başında gelen konu kiralama süresi… Aracın ne kadar süre ile kiralanacağı ücretlerin değişkenlik göstermesine sebep oluyor. Bu yazımızda kiralık araba fiyatları üzerinde kiralama süresinin etkisini inceleyeceğiz ve fiyatların nasıl değişkenlik gösterdiğini anlatacağız.

 

Araçların Kiralama Süresi

Rent a car yani araç kiralama firmaları, otomotiv sektöründe giderek büyüyen bir pazar ağına sahip. Rent a car firmaları sadece giderek büyümüyor aynı zamanda varlıkları ve sundukları hizmet ile her geçen gün daha önemli bir konuma geliyor. Şirketlerin ve vatandaşların kiralık araç ihtiyaçlarını karşılamaları sebebiyle neredeyse vazgeçilmez bir konuma yerleşiyorlar. Türkiye’nin genelinde bulunan birçok rent a car firması daha uygun fiyatla daha iyi hizmet verebilmek için birbirleriyle de kıyasa bir rekabet içerisinde… Firmaların aralarında yürüttüğü bu amansız rekabet genel olarak kiralık araba ihtiyacı olan vatandaşların işine yarıyor. Buna rağmen kiralık araba talebi olan şirketlerin ve bireysel kullanıcıların en çok takıldığı husus fiyat konusu… Kiralık araba ücretlerini belirleyen ve değişkenlik göstermesine sebep olan birden fazla madde bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de kiralanmak istenen aracın ne kadar süre ile kiralanacağı konusu… Çünkü kiralama zamanı direkt olarak fiyat üzerinde söz sahibi desek yanlış bir bilgi vermiş olmayız.

 

Günlük – Haftalık – Yıllık Periyotlarda Araba Kiralama

Bireysel olarak kiralık araba kullanmayı tercih edenler çoğunlukla araçları günlük olarak kiralıyor diyebiliriz. Günlük araç kiralama ise fiyat yoğunluğunun en yüksek olduğu kiralama süresi aynı zamanda… Günlük araç kiralamanın ardından rent a car müşterileri tarafından en çok ikinci zaman dilimi ise haftalık olarak araç kiralama… Haftalık kiralama da fiyatlar günlük kiralık araba fiyatlarına göre daha makul seviyelerde… Ancak ücret bakımından en uygun periyot yıllık olarak kiralama süresine ait. Bireysel kullanıcılardan çok şirketler tarafından tercih edilen bu seçenek, müşterilerine en uygun fiyat seviyelerini sunuyor.

 

Telefon iletişim hattı
Whatsapp iletişim hattı
Rezervasyon
Filo Kiralama