Operasyonel Kiralama Nedir?

Operasyonel kiralama şirketlerin filo araç kiralama ihtiyaçlarının uygun koşullarda ve uzun döneme yayılmış sözleşmeler ile karşılanmasıdır. Bir çok firma bu hizmete filo kiralama hizmeti dense de sektörde ki adı operasyonel araç kiralama” olarak geçer ve bu hizmeti filo araç kirama şirketleri yani bizler vermekteyiz.

Peki ama operasyonel araç kiralama hizmeti almak firmalara ne fayda sağlar?

Cevabını merak ettiğiniz bu ve buna benzer sorulara cevap verirken ilk belirteceğimiz önemli neden öz sermayeye dokunmamak olacaktır. Her şeyden önce öz sermaye yatırımı yapmaksızın önemli bir ihtiyacınızı gidermiş olursunuz. Araç satın alma sürecinde yaşamış olduğunuz ya da muhtemel yaşayacağınız nakit yatırım ya da kredili borçlanma durumu ile karşılaşmaksızın araç filonuzu oluşturabilir, amortisman, nakit yönetimi, bakım, onarım vb. işletim maliyetleriyle birlikte hırsızlık, zarar görme gibi maddi kayıp risklerini araç kiralama hizmeti aldığınız firmaya bırakabilirsiniz.

Tasarrufun adı ve tanımı; “Operasyonel Araç Kiralama”

Şirketinizin filo yönetimini bizlere devretmekle, öz sermaye yatırımı yapmaz, araç satın alım finansmanı süreci ile uğraşmaz; süreç sonunda da aracın 2. el satışıyla ilgi konularla ilgilenmezsiniz. Ayrıca, firmamızdan sağlamış olduğunuz filo kiralama için yaptığınız tüm harcamaları şirketiniz için gider olarak kaydedebilir, bu yolla vergi yönetimi yapabilir ve vergi avantajı sağlayabilirsiniz.

Araç kiralama konusunda EasyGo Car Rental ile çalışmaya başladığınız andan itibaren kazanmaya ve tasarruf yapmaya başlarsınız. Ayrıca bütçe konusunda tasarruf etmenizin yanı sıra; onarım, bakım, plaka tescili, kasko, lastik değişim, vergi ve sigorta işlemlerine vakit harcamayarak, zamandan da tasarruf edersiniz.

Filo araç kiralama sürecinde dikkat etmeniz gerekenler?

  • Firmanızın araç ihtiyacını analiz edin,
  • Hangi segmentte araca ihtiyacınız olduğunu bilin,
  • Araç filosu için ayıracağınız mali bilançoyu önceden hazırlayın ve bu bilançoya sadık kalmaya özen gösterin,
  • Araç marka ve model seçiminde uzmanların fikrini alın,
  • Araç kiralama hizmetini güvenilir, kurumsal ve sizi asla yarı yolda bırakmayacak, teknik destek sunan kurumdan alın,
  • Araç filonuzdan sorumlu bir personel kesinlikle bulundurun ve araçların tüm yakıt, bakım, yol durumunu takip edin.

İhtiyacınız olan araç filonuz konusunda planlama yapmak ve en uygun teklifi almak için bizlere aşağıda ki iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz. İhtiyacınıza çözüm üretecek en hesaplı ve en uygun ödeme koşullarına sahip filo kiralama teklifini sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

İLETİŞİM

Müşteri Hizmetleri: +90 536 065 2071
Merkez Ofis: +90-212-655 99 99
Email: info@easygocarrental.com