• Pazartesi - Cumartesi : 09:00 - 18.00
  • Yenibosna Merkez Mahallesi Çınar Caddesi no:31 D:C31 /D, 34197 Bahçelievler
  • 444 46 34

Hesaplı Araç Kiralamanın 5 Püf Noktası

Bilenler bilir KOBİ ve KOBİ+ firmalar hatta ticaret ile uğraşan şahıslar için araç kiralamak satın almaya nazaran bir araç sahibi olmak için çok daha akılcı bir yaklaşımdır. Bu konuya açıklık getirecek ve neden kiralamanın satın almaya kıyasla avantajlı olduğunu sizlere ileri ki günlerde BLOG sayfamızdan paylaşıyor olacağız. Ancak şuan araç kiralamak isteyenlerin çokça merak ettiği ve üzerine uzunca araştırma yaptığı bir konuda uzmanlarımızın görüşlerini sizlere aktaracağız; “Nasıl olurda araç kiralarken en hesaplı ve en ucuz rakamı bulabiliriz?”

  1. İhtiyacınızı ve Bütçenizi İyi Analiz Edin

Bir araç kiralarken ilk tercihiniz aracın iç ve dış dizaynı aynı şekilde konforu mu? Yoksa ilk kriteriniz kullanım ihtiyacınıza yönelik çözüm üretecek bir araç olması mı?

Araç kullananlar için  güvenlik, konfor, görsellik elbette ki önemlidir. Üstelik tüm gün direksiyon başında olanlar için bu kriterler çok daha önem arz eden kriterlerdir. Otomotiv sektöründe konfor, güvenlik, tasarım gibi tüm sınıflarda iyi araç demek genellikle üst sınıf araç sahibi olmak demektir. Üst sınıf araç marka ve modellerinin kiralama maliyetleri ise özelliklerine göre değişmektedir. Bu anlamda kullanmak istediğiniz aracı ve araç kiralamaya ayırabileceğiniz bütçeyi iyi analiz etmelisiniz. Uzmanların görüşleri kiralanacak aracı kullanım amacı, kira bedelini ise kiralanan aracın marka, model ve kiralama süresi ve sözleşme maddeleri belirler.

  1. Uzun Dönem Araç Kiralamayı Tercih Edin

Araç kiralama hizmeti alırken kısa süreli sözleşmeler yerine uzun dönem sözleşmeleri tercih etmek ciddi oranda kiralama bedelinde indirime neden olacaktır. Bu da kiralama maliyetinizi minimum seviyede tutmaya yardımcı olacak önemli bir hamledir.

Yapılan istatistiksel araştırmalar gösteriyor ki aynı araç için kısa dönem ve uzun dönem sözleşmeler karşılaştırıldığında aynı marka ve model bir araca ödenen rakamlar arasında ciddi fiyat farkları ortaya çıkmaktadır. Kısacası günlük ya da haftalık araç kiralayarak ve her sözleşme sonunda yenileyerek alacağınız hizmeti tek bir seferde 3-6 aylık ya da yıllık olarak kiralayarak kiralama maliyetinizde  %60’ları bulan avantajları yakalayabilirsiniz.

  1. Kampanyaları ve Sezonları Takip Edin

Fırsat ve dönemsel kampanyalar her sektörde olduğu gibi araç kiralama sektöründe de firmaların dönem dönem başvurduğu bir pazarlama stratejisidir. Özellikle daha önce araç kiralayanların yakinen takip ettiği bu kampanya ve fırsatlar kiralama ücretlerinde ciddi indirimlere vesile olmaktadır. Bu tarz kampanya ve indirim fırsatlarının araç kiralama hizmeti alanlara yararı olduğu gibi elbette ki aracını kiraya veren firmalara da sunduğu avantajlar vardır. Ancak bizler bu yazımız da hizmeti sunana değil, hizmeti alan adına avantajların peşindeyiz.

Ayrıca sezonsal fiyat artış ve indirimlerini takip etmek, erken rezervasyon gerçekleştirmek de ucuz araç kiralamanıza olanak sağlayacaktır. EasyGo Car Rental olarak web sayfamız üzerinden 7 gün 24 saat araç rezervasyonu yapabilir, kampanyalı araçları listeleyerek sizler için en hesaplı aracı kiralayabilirsiniz.

  1. Teslimat Ücretlerine Dikkat Edin

Bir çok firma araç tesliminde kiralama ofisinden teslim alım için ek bir ücret istemezken, kiralama ofisinden gidip almazsanız ekstra olarak araç fiyatı üzerine teslimat hizmet ücreti koyabilir. Bu hizmete ücret ödemek istemiyorsanız eğer özellikle ücretsiz teslimat sunan firma ve araç modellerini  tercih etmelisiniz. Bu konuda firmamız sizlere yardımcı olacaktır.

  1. WEB’den Kiralama Avantajlarını Kaçırmayın

Firmamız araç kiralama hizmet alımını kolaylaştırmak, zaman avantajı sunmak ve bir kaç dakika içinde tüm araç parkurumuzu müşterilerimize sunarak tercihini kolaylaştırmak adına web sayfamız üzerinden araç kiralama rezervasyonu gerçekleştirme olanağı sunmaktadır. WEB rezervasyonu ile araç kiralama fiyatlarında da büyük indirim ve sürpriz fırsatlara sahip olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey EasyGo Car Rental’in www.easygocarrental.com web sayfasını ziyaret etmek, sayfada ki kampanyalı araçlardan ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun aracı seçerek kiralama işlemlerini tamamlamak.

Bu yazımızda sizlere araç kiralarken fiyat avantajı sağlayacak önemli ip uçlarını vermek istedik. Bu yazımızın içinde bulamadığınız, aklınıza takılan, bize sormak istediğiniz veya danışmak istediğiniz tüm konu ve görüşlerinizi info@easygocarrental.com ‘a mail olarak gönderebilir ya da dilerseniz 0 212 655 99 99 nolu müşteri hizmetleri hattımızdan bizlere iletebilirsiniz.

Bu ofiste seçilen araba sınıfından yok. Lütfen farklı bir sınıf seçin!
Open chat
Merhaba;
Nasıl yardımcı olabilirim
Hemen Arayın